Polecamy

Plecak skórzany na każdą okazję

Plecak, torba na ramię czy aktówka? Wybieramy uniwersalną męską...

Poradnik

Jak się spakować tylko w bagaż podręczny?

Większość osób obecnie korzystając z usług tanich linii lotniczych decyduje się na podróżowanie wyłącznie z bagażem podręcznym. W takich liniach lotniczych wyłącznie podróż z takim bagażem będzie bez dodatkowych opłat. Opłaty za bagaż główny są dość wysokie i dlatego wiele osób z tego rezygnuje.

Tak czy inaczej problem jaki się pojawia to konieczność zmieszczenia wszystkiego w jednej małej walizce, która musi ważyć nie więcej niż będzie to określone w regulaminie linii lotniczych. Znajdziecie tutaj również kilka porad odnoszących się do tego jak można spakować się do walizki, która ma być bagażem podręcznym.

Walizka – rozmiar i waga

Na początek oczywiście trzeba będzie wybrać odpowiednią walizkę. Musi być optymalna, dlatego warto poszukać takiej, która będzie miała określone dozwolone w danej linii lotniczej rozmiary. Jeśli chodzi o ta najbardziej popularną w naszym kraju tanią linię lotniczą a więc Ryanair będzie to wymiar 55 cm x 40 cm x 20 cm. Warto będzie także zwracać uwagę na to jaką wagę ma taka walizka. Musi być ona możliwie jak najlżejsza, by dało się tam zabrać jak najwięcej bagażu. Warto pamiętać, że bagaż będzie ograniczony wagowo we wspomnianej linii lotniczej do 10 kg. Walizka może ważyć nawet 3,5 kg a co za tym idzie mniej będziemy mogli ze sobą zabrać. Należy brać pod uwagę każdy kilogram.

Ubrania

Pakując ubrania trzeba przemyśleć sobie, gdzie się wybieramy. Jeśli celem wyjazdu będą ciepłe kraje to do walizki trzeba spakować jedynie letnie rzeczy, które nie zajmują wiele miejsca. Ciepły sweter czy długie spodnie również można zabrać, ale wystarczy jedna para i najlepiej założyć je na siebie w czasie przelotu. Pakując cieplejsze rzeczy na pewno będzie warto zwrócić uwagę na ich objętość, rozmiar, wagę, by wybrać takie, które zajmą w bagażu najmniej miejsca.

Torebki i plecaczki

Trzeba będzie zabrać plecak czy torebkę, w której na miejscu będzie się nosić dokumenty, portfel, napój. Mało miejsca zajmie szmaciana torebka typu worek, lekki plecak, który będzie można złożyć na małą kostkę czy saszetkę nerkę.

Plecak turystyczny

Dodatkowe ubrania

Na wyjazd zabieramy dużo różnych dodatkowych ubrań, o których nie można zapominać jak czapka, strój kąpielowy czy pareo. Najlepiej wybrać Pareo nieprześwitujące, które będzie od razu spełniać rolę plażowego ręcznika. Jeśli mogą być w miejscu wyjazdu opady trzeba zabrać płaszcz przeciwdeszczowy zamiast ciężkiej parasolki.

Higiena

Kosmetyki są dość ciężkie i zajmują sporo miejsca. Można to zmienić i ograniczyć się do podstawowych przedmiotów, ponieważ przebywając w hotelu można oczekiwać, że podstawowe kosmetyki jak szampon, mydło czy żel pod prysznic będą nam zapewnione. W bagażu podręcznym nie można mieć płynów w opakowaniach większych niż 100 ml. Trzeba więc kupić przed wylotem małe opakowania kosmetyków po 50 ml.

Akcesoria

W bagażu podręcznym nie można mieć pilników, nożyczek, scyzoryków, korkociągów, brzytew i innych ostrych przedmiotów. Jeśli ktoś martwi się o wygląd paznokci dobrą informacja będzie to, że zabrać możemy ze sobą cążki do paznokci oraz skórek.

Dokumenty

Wszystkie istotne dokumenty takie jak paszport, dowód osobisty, bilety lotnicze. Portfel trzeba włożyć do bocznej kieszonki walizki. Dokumenty w teczce włożyć należy do głównej przegrody w walizce. Tam powinniśmy mieć wszystkie ksera ważnych dokumentów. Spakować warto także przewodniki, mapy, rozmówki.

Sprzęt elektroniczny i elektryczny

Oczywiście musimy mieć także sprzęt elektroniczny. Do bocznej kieszonki walizki włożyć można telefon, ładowarkę. Zabrać można również aparat z bateriami, kartą pamięci, ewentualnie ładowarka do akumulatorów.

Zobacz

Jaki portfel kupić?

Dopóki światem nie będzie władał pieniądz elektroniczny portfel będzie ważnym gadżetem...

Plecak skórzany na każdą okazję

Plecak skórzany jest dobrym wyborem, który może stanowić alternatywę dla torebki i będzie...