Polecamy

Aktówka dla prawdziwego mężczyzny

Plecak skórzany na każdą okazję

Poradnik

Jaki portfel kupić?

Dopóki światem nie będzie władał pieniądz elektroniczny portfel będzie ważnym gadżetem dla każdej kobiety i mężczyzny. Niezależnie od tego czy będzie pełny czy często będą tam pustki, musi być praktyczny, trwały. Ważne, by się również podobał, by większość z nas wyjmuje go z kieszeni czy torebki przynajmniej raz dziennie.

Rodzaje

Portfel klasyczny wykonywany jest ze skory czy materiału, który skórę imituje, by był nieco bardziej trwały. Zazwyczaj jest podłużny, prostokątny, czasem można także spotkać modele kwadratowe. Zapina się go zamek, zatrzask, bigiel czy magnesy. Może być kilkukrotnie składany czy nawet stanowić harmonijkę. Zawsze powinna być tam również kieszonka na drobne.

Przeznaczony dla osób, które na co dzień ubierają się klasyczne, elegancko, sportowo ubrania noszą sporadycznie. Jednym z typów portfeli na pewno będzie damska kopertówka, charakteryzuje się ona większym rozmiarem, maja dużą ilość kieszonek. Niektóre przypominają rozmiarem małą torebkę. Zdarza się, że będą miały także lusterko.

Portfel sportowy

Osoby, których nie obowiązuje żaden dress code, a na co dzień ubierają się na ludzie, mogą również kupić sobie portfel sportowy. Wśród takich produktów znajdziemy produkty, które wykonane są z różnych materiałów jak nylon, cordura, rzadziej spotyka się sportowe, portfele skórzane, które od klasycznych różnią się kolorami, wzorami. Takie portfele są również wodoodporne, standardem będzie także większa wytrzymałość na uszkodzenia. Modele sportowe są także dodatkowo zabezpieczone przed wysunięciem z kieszeni. Pojawiają się paski czy łańcuszki, na których będzie można je przypiąć. Są tam również mocniejsze i dokładniejsze zapięcia. Niekiedy producenci stosują także rzepy.

Jednym z typów sportowych portfeli będzie saszetka, która zakładana jest na pas. Przydaje się ona na wędrówki, podróże, będzie bezpieczna, chroni przed kradzieżą czy zgubieniem pieniędzy. Przyda się on zapominalskim.

Portfel na bilon

Portmonetka (bilonówka)

Portmonetka jest inaczej nazywana także jako bilonówka. Służy do przechowywania drobnych monet. Klasyczna będzie mieć bigiel i co ważne jest małych rozmiarów. Wiele modeli jest usztywnianych dodatkowo, ma formę kuferka, co ułatwi szukanie pieniędzy. Wbrew stereotypom bilonówki nie muszą jedynie służyć kobietom. W ofercie znajdziemy także modele męskie, zapinane na zamek, magnes, zatrzask, w klasycznych oraz stonowanych kolorach.

Materiał a jakość

Trzeba pamiętać, że nie powinno się kupować również portfela za ostatnie pieniędzy – mówi się, że to szczyt głupoty. Jednak według nas głupotą będzie kupowanie kiepskiego i taniego modeli a potem wymienianie go co kilka miesięcy.

Portfele najczęściej wykonuje się z takich materiałów jak skóra, skóra ekologiczna, nylon, cordura, bawełna, poliester.

Z najwyższej półki są oczywiście portfele skórzane. Każdy producent, który stawia na jakość będzie decydować się na materiał naturalny. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim będzie ona estetyczna, a jeśli ją zabezpieczymy w odpowiedni sposób to będzie także wytrzymała, odporna na przecieranie.

Portfele ze skóry wykonane są z rożnych propozycji bydlęcej, cielęcej, krokodylej, z węża, tanie portfele ze skóry świńskiej. Tych propozycji jest wiele, jednak najbardziej popularna włoska skóra garbowana roślinnie, naturalnie, lekko lakierowana. Niektóre firmy mają także portfele ze skóry strusia, która jest kosztowna, ale wytrzymała a nawet ze skóry płaszczki, odpornej na cięcie i wysokie temperatury. wybór jest rzeczywiście ogromny na obecnym rynku.

Zobacz

Plecak skórzany na każdą okazję

Plecak skórzany jest dobrym wyborem, który może stanowić alternatywę dla torebki i będzie...

Jak się spakować tylko w bagaż podręczny?

Większość osób obecnie korzystając z usług tanich linii lotniczych decyduje się na...