Polecamy

Torba na laptopa - mądry wybór

Plecak skórzany na każdą okazję

Skórzane paski

5 rzeczy, o których musisz wiedzieć przed zakupem paska do spodni

Jak wybrać odpowiedni pasek do spodni, jak można go dopasować do garnituru czy casualowej stylizacji? Z czego taki pasek ma być wykonany? W końcu jak wybrać odpowiednie rozmiar? Mamy kilka porad, które nam to ułatwią. Pasek do spodni stanowi ważny element przy każdej stylizacji.

Niezależnie od tego czy wybieramy casualowe ubranie czy bardziej eleganckie pasek na pewno będzie dobrym dodatkiem. Ta cześć garderoby ma także swoje funkcjonalne zadania. Pasek nie tylko będzie odpowiadał za trzymanie spodni, ale również ma im nadać odpowiednia strukturę. Warto wiedzieć jak go wybrać, jaki będzie odpowiedni rozmiar takiego paska.

Paski eleganckie czy sportowe?

Pasek jest uniwersalną częścią garderoby, która będzie nadawać się do stylizacji casualowej, jak i takiej bardziej eleganckiej. W przypadku odzieży mniej formalnej do wyboru są także paski plecione, zamszowe, materiałowe czy nawet metalowe. Plecione paski komponują się doskonale ze spodniami typu chinosy. Do garnituru i wszelkich stylizacji eleganckich trzeba wybrać skórzany pasek dobrany do koloru butów. Warto również pamiętać, że elegancki paski nie mogą być szersze niż trzy palce ręki.

Materiał wykonania paska

W grę wchodzą różne materiały. Paski są skórzane, zamszowe, plecione, ze sztywnej tkaniny. Paski skórzane są w dotyku gładkie a także mają charakterystyczny połysk.

Jak powinno się wybrać rozmiar?

Kolejna ważna sprawa to długość paska. Najbardziej popularne modele na rynku maja od 7 do 9 dziurek. Odstępy między nimi nie będą większe niż 2,5 cm. Przy kupnie paska należy zwracać uwagę na rozmiar, by kupowany pasek nie musiał potem leżeć bezużytecznie w szafie. Paski należy dopasować do swojego obwodu pasa. Szerokość pasa ma być dopasowana do wielkości tasiemki w spodniach najczęściej około 3,5 cm. Przed wyborem trzeba znać wymiary. Szczególnie ważne będzie to, gdy kupuje się produkty w sieci.

Pasek do spodni

Zapięcie paska

Warto zwracać uwagę na to jakie będzie zapinanie do paska. Klamra zazwyczaj w kolorze matowego srebra. Można wybrać model z cypelkiem a więc pasek z dziurkami albo też automatyczny zacisk. Ten drugi będzie precyzyjny i na pewno będzie można go idealnie dopasować do sylwetki właściciela.

O czym jeszcze warto pamiętać?

W szafie trzeba będzie posiadać minimum dwa paski dopasowane do ubioru na różne okazje. Jeden to czarny skórzany do garnituru. Musi być to wystarczająco cienki pasek ze srebrną klamrą. W przypadku modeli casualowych reguły będą nieco luźniejsze. Jednak nie można przesadzać z kolorystyką i wzorami, które będą nieco bardziej ekstrawaganckie. Jeśli chodzi o stylizacje najczęściej wybierane sprawdzać się będzie brąz i oczywiście klasyczna czerń. Dodatkowo trzeba także pamiętać, że paski muszą zapinać się na środkową dziurkę. W żadnym wypadku nie zapina się na ostatnią dziurkę. W taki sposób pozostała cześć nie będzie zwisać ze spodni.

Podsumowanie

Pasek to obowiązkowa cześć większości stylizacji. Będzie między innymi pasować do eleganckiej odzieży jak i do bardziej casualowego ubrania. Przed zakupem na pewno warto będzie zmierzyć talię, pas by dopasować rzemień do wymiarów jakie się posiada. W sprzedaży są modele z cypelkiem i dziurkami, ale również propozycje, które mają charakter automatyczny. W szafie powinno się mieć przynajmniej dwa paski a wiec jeden model elegancki i jeden pasek, który będzie codzienny. Paski można nabyć bez większych problemów także w Internecie. Przed kupnem należy również sprawdzać tabelę rozmiarów, która dla pań oraz panów będzie się dużo bardziej różnić.

Zobacz

Lekcja męskiego stylu: jak dobrać pasek do...

Pasek to drobny dodatek, który będzie demaskował niewiedzę jaka dotyczy komponowania...