Polecamy

Torba na laptopa - mądry wybór

Aktówka dla prawdziwego mężczyzny

Teczki i torby

Aktówka dla prawdziwego mężczyzny

Aktówka była jakiś czas temu uważna za przedmiot przeznaczony dla prawników. Dzięki eleganckiemu wyglądowi i funkcjonalności do dziś korzysta z niej wielu biznesmenów oraz biurowych pracowników. Będzie to dobry element dla każdego kto ma w pracy do czynienia z dokumentami. Dzięki takiej teczce nie będą się takie dokumenty gniotły w trakcie ich przenoszenia.

Bez wątpienia tak naprawdę aktówka to obecnie klasyk nad klasykiem. Wcześniej były one używane przez pracowników i biznesmenów. Niewielkie aktówki są w stanie pomieścić niewiele ponad plik dokumentów. Pod takim kątem były one tworzone. Współczesne aktówki są już większe, tak że można tam zmieścić nawet niewielkiego laptopa, więcej dokumentów, przybory do pisania a nawet jedzenie na drugie śniadanie.

Aktówki zazwyczaj wykonane są ze skory naturalnej albo syntetycznej. Skóra naturalna jest trwała, miękka w dotyku, wygląda elegancko, dystyngowane. Teczka ze skóry z pewnością będzie się dobrze sprawdzać na oficjalnych spotkaniach oraz dla osób, które są na wysokich stanowiskach. Producenci oferują również aktówki, które wykonane z materiału, które będą się na co dzień dobrze sprawdzać.

Aktówka do ręki

Klasyczna aktówka to taka teczka, w której zmieści się mała ilość dokumentów. Jest ona zamykana na zamek. W środku z jednej strony jest duża przegroda, gdzie wsunąć można dokumenty. Zazwyczaj będzie tam również uchwyt na długopis a także mniejsze przegródki, gdzie wsunąć można również dokumenty. Często aktówki wyposażone są w podwójny pierścień, umożliwiający wpięcie dokumentów do środka, jak do segregatora. Po drugiej stronie będzie zatrzask, który umożliwia zaczepienie wewnątrz torby notatnika.

Większa teczka na dokumenty

Bardziej pojemna aktówka jest bardziej podobna do torby, będzie sporych rozmiarów i znajdzie się tam wiele dokumentów. To teczka z rączką zapinana na jedną albo na dwie klamry. W damskiej wersji może mieć także pasek na ramię. W środku znajdują się przegródki na dokumenty. Może występować także zamykanie na zamek błyskawiczny. Znajdują się tam przegródki na długopisy a także miejsce na telefon. Na przedniej klapie tez mogą znajdować się kieszenie.

Teczka dla biznesmena

Aktówka — dodatkowe funkcje

Niektóre aktówki wyposażone są w małe urządzenia elektroniczne. Pojawiają się propozycje, w których wbudowany będzie kalkulator. To opcja dla osób pracujących w księgowości. Znajdują się aktówki wyposażone w zamek szyfrowy, dzięki którym dokumenty są bezpieczniejsze.

Elegancki prezent dla każdego

Aktówka może być doskonałym pomysłem na udany prezent z okazji Dnia Matki, dnia Ojca, urodzin, imienin. Wykonana z dobrego materiału z grawerowanymi inicjałami może być także dobrą opcją dla osoby, która rozpoczyna działalność i będzie potrzebowała takiego elementu. Niezależnie od tego jakie zadania ktoś wykonuje, jaki ma zawód najbardziej popularne są torby klasyczne w neutralnych kolorach jak czarny, brązowy. Przedstawicielom zawodów kreatywnych czy osobom lubiącym podkreślać swoją indywidualność poleca się także nietypowe propozycje aktówek w wyróżniających się kolorach czy tez w różnych ciekawych wzorach.

Dostępne modele są tak mocno zróżnicowane, że praktycznie każdy będzie miał okazję szukać dla siebie interesującej propozycji. Aktówka może być takim elementem, który będzie nas stylizował wpłynie na to jak zaprezentujemy się w oczach innych. Warto wiec postawić na dobry produkt odpowiadający naszemu gustowi.

Zobacz

Męskie teczki i torby

Jeśli teczkę nosiłeś latem nie sprawdzi się ona, gdy przychodzi ulewa czy śnieg z...

Plecak, torba na ramię czy aktówka? Wybieramy...

Niektórzy się zastanawiają jak wybrać uniwersalną męską torbę. Na co powinniśmy...