Polecamy

Idealna torebka: ze skóry naturalnej czy sztucznej?

Torebki z okrągłym uchwytem – trend blogerek

Torby na laptopa

Torba na laptopa - mądry wybór

Plecak kuferek, elegancka walizka czy aluminiowy neseser – obecnie torby na laptopa maja różne formy. Zawsze jednak takie samo będzie ich zadanie a mianowicie chronić komputer. Czy wiadomo czym rożni się plecak zwykły od tego na laptopa?

Standardowe

Zazwyczaj są one proste w budowie a ich główną funkcja będzie przeniesienie laptopa z miejsca na miejsce. Mogą mieć dowolną ilość kieszenie. Wystarczające są dla studentów, przedsiębiorców, uczniów, lekarzy, pań domu i każdego innego użytkownika. Torby takie można będzie zaliczyć do tych najbardziej popularnych. Jest to również wynik ceny, ponieważ zaczyna się ona od około 30 złotych za podstawowy model. Mimo tego, że są one niezbyt wyrafinowane pod katem estetycznym to coraz częściej także pojawiają się atrakcyjne produkty w tym przedziale. Niektórzy wymagają jednak od torby czegoś więcej niż możliwości przeniesienia laptopa. Wtedy można postawić na inna kategorię produktów.

Eleganckie

Przeznaczone są dla osób, które na co dzień noszą oficjalne stroje jak prawniczy, biznesmeni czy managerowie. Najczęściej wykonane są ze skóry, dzięki temu mogą one być dodatkiem do garderoby. Wyposażone są w elegancki metalowy zatrzask jako zamknięte. Oczywiście taka jakość będzie również wiązać się z wyższa cena. Takie torby kosztują od około 300 złotych.

Odporne

Jeśli urządzenie transportujemy w trudnych warunkach to wtedy na pewno przyda się odporna torba. Jeśli chcemy go odpowiednio zabezpieczyć. Można spotkać różne typy toreb, które maja zapewniać komputerom doskonałe bezpieczeństwo. Najbardziej popularne modele są odporne na wodę i większa maja odporność na mechaniczne uszkodzenia. Stosuje się niekiedy nawet metalowe obudowy. Poza obudowa metalową zazwyczaj występują również pewne rodzaje zamknięcia. Uniemożliwia to również ochronę wnętrza przed osobami niepożądanymi. Torby/walizki tego typu na pewno są dobre w biznesie, gdy bezpieczeństwo danych ma bardzo duże znaczenie. Kosztują one nawet do 3 tysięcy złotych.

Damskie

Pod katem budowy nie będą one różnić się od tych uniwersalnych toreb, ale inaczej będą one wyglądać. Taka torba jest ładna, zgrabna w końcu będzie atrakcyjnym dodatkiem do żakietu albo sukienki. Nie powinna być szpetnym i topornym pakunkiem. Koszt będzie w wysokości kilkadziesiąt, niekiedy kilkaset złotych.

Pokrowiec na laptopa

Pokrowce

Podstawową funkcją będzie odcięcie laptopa przed działaniem warunków zewnętrznych. Pokrowce najczęściej nie mają uchwytów czy dodatkowych kieszonek. Koszt futerału będzie na poziomie 90-250 złotych.

Plecaki

Od zwykłych różnią się tym, że pojawia się tam specjalna przegródka, w której umieszcza się urządzenie. Oczywiście musi być także przygotowany odpowiednio pod katem rozmiarów. Używać ich można jako normalnych plecaków. Ceny plecaków różnią się w zależności od modelu. Najczęściej będzie to również kwota od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Na kółkach

To rozwiązanie jest wynikiem zastosowania opcji, która znajduje się w większych walizach podróżnych. Będziemy mogli ciągnąć urządzenie za sobą. Zazwyczaj poza główną przegrodą na komputer w takich torbach są także kieszenie dodatkowe. Rozwiązanie to może być doskonale w przypadku krótkich służbowych wyjazdów, gdy trzeba oprócz laptopa zabrać także inne urządzenia, nieco więcej innego bagażu. Torby na kółkach są dużo droższe, a ich ceny zaczynają się od 250 złotych do nawet 1500 złotych.

Zaawansowane

To torby, które charakteryzują się duża ilością kieszeni i przegród. Najczęściej odporne na uszkodzenia dzięki zastosowaniu specjalnej obudowy. Sprawdzają się w sytuacji, gdy poza laptopem chcemy także przenosić dokumenty, książki a nawet drukarki.

Zobacz

Parametry torby na laptopa

Wielkość W tym wypadku sprawa jest bardziej istotna. Od wielkości torby zależeć będzie...