Polecamy

Torba na laptopa - mądry wybór

Torebki z okrągłym uchwytem – trend blogerek

Torebki damskie

Idealna torebka: ze skóry naturalnej czy sztucznej?

Torebki są ważnym elementem garderoby każdej kobiety. Wiele z nas posiada ich sporą kolekcję. W końcu mamy również wiele okazji, gdy można po nie sięgać. Nie ma więc nic dziwnego, w tym że w sprzedaży znajdziemy tak wiele różnych produktów, które mocno różnią się pod kątem wyglądu, maja zróżnicowane cechy.

Podczas tworzenia garderoby torebkowej musimy zadać sobie pytanie o to czy ma być to torba ze skóry naturalnej czy sztucznej. To podstawowe pytanie. Warto wiedzieć wiec jakie zalety ma jedno i drugie rozwiązanie. Jaka opcja będzie lepsza, czy jedyną różnica będzie wyłącznie cena?

Cena

To ta cecha w wielu przypadkach jest najważniejsza dla wyboru wielu osób. Torebki ze skóry sztucznej są tańsze w praktyce nawet o połowę. Jest to taka różnica, która jest rzeczywiście dla wielu osób bardzo duża i dlatego nie powinno być zaskoczenia, że pod tym kątem podejmowana jest decyzja. Jeśli na wystawie zobaczymy bardzo tania torebkę skórzaną, z cena, która odbiega do tych jakie spotykamy w innych sklepach trzeba będzie dokładnie sprawdzić czy rzeczywiście taka torba zrobiona jest ze skóry naturalnej.

Oddychanie

Skóra naturalna oddycha tak jak nasza skóra, czego nie można mówić o skórze sztucznej. Nie mamy jeszcze ekoskóry, która miałaby taką właśnie cechę. To, że nie ma oddychania produktu wpływa bezpośrednio na jego wytrzymałość, o czym warto pamiętać.

Wytrzymałość

Naturalne funkcje jakie związane sa ze skóra naturalną sprawiają, że torebki z niej wykonane są dużo trwalsze a tym samym będzie można je dłużej użytkować. To oznacza, że za taka torebkę zapłaci się więcej, ale zakup będzie na lata. Natomiast tańsze torebki będą gorsze jakościowo i co za tym idzie będzie trzeba w dość krótkim czasie ponownie kupować torbę.

Torebka na ramię

Wygląd

Skóra naturalna wymaga regularnego konserwowania, ponieważ dzięki temu będzie zachowywała swój wygląd. W przypadku skóry ekologicznej nawet jeśli nie będzie się stosować zabiegów pielęgnacyjnych będzie ten produkt przypominał produkt z dnia zakupu.

Torebka idealna to?

Ogólnie należy powiedzieć, że torebka ze skory naturalnej jest trwalsza i oczywiście taka propozycja będzie mogła nam dłużej służyć. Jednak taka torebka będzie znacznie droższa. Z drugiej strony można powiedzieć, że cena idzie tutaj w parze z jakością produktu. Z drugiej strony skóra naturalna będzie także wymagać naszej uwagi, dlatego jeśli na taki produkt chcemy się zdecydować trzeba wiedzieć, że regularna konserwacja jest bardzo ważna. Trzeba także pamiętać, że produkty ze skory naturalnej są dość często uznawane za luksusowe.

Natomiast skóra ekologiczna będzie znaczenie tańsza, cena będzie połową ceny skóry naturalnej. Nie będą także potrzebne zabiegi konserwacyjne, jak przy skórze naturalnej a wygląd będzie zachowany. Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety, które trzeba będzie przede wszystkim oceniać indywidualnie. Każdy może mieć inne potrzeby i oczekiwania to powinno decydować o tym jaki produkt wybieramy. Na pewno nie ma sensu wyłącznie kierować się ceną.

Podszewka

Poza materiałem wierzchnim ważny będzie także ten, z którego wykonana jest podszewka. Musi być ona estetyczna, torebki wizytowe niewielkich rozmiarów powinny mieć podszewkę wykonaną z satyny, jedwabiu czy atłasu. Jeśli torba będzie duża oraz pakowna musi być to również mocny materiał i wtedy sprawdza się nylon.

Zobacz

Torebki z okrągłym uchwytem – trend blogerek

Jeśli szukać niebanalnych dodatków do stylizacji to na pewno na początek trzeba mówić o...